Browsing Tag

кошула

Меган Маркл не носи кошула изработена кај нас

Постот шири невистини дека Меган Маркл носи кошула од македонски бренд кој се рекламира онлајн.  Фотографијата која е искористена во постот е преземена од модното списание „Вог“ во Велика Британија, каде што е објавена уште на 8 јули 2020…