Browsing Tag

ладилник

Вакцината на Фајзер дојде во Македонија во пакет, ама според протокол

Поради погрешното толкување на тоа како се чуваат вакцините според протоколот пропишан од производителот Фајзер, погрешно е претставен и контекстот во постот  што го рецензираме. На граничниот премин Табановце, вакцините пристигнаа во комбе…