Browsing Tag

Леонардо Ди Каприо

Леонардо Ди Каприо не донирал 10 милиони долари за Украина

Извор близок до проверувачите на факти на „Си Ен Ен“, за истоимениот медиум потврдил дека Ди Каприо не донирал 10 милиони долари за Украина и нема членови од семејството од Одеса или од кое било друго место во Украина. Дека тврдењето за 10…