Browsing Tag

марш

Ланско видео од марш на ЛГБТ заедницата, прикажано како да е снимено по приемот на Шведска во НАТО

Видеото споделено во објавата не е ново, односно истото не е снимено после пристапувањето на Шведска кон НАТО Алијансата, туку претходно. Инаку, начинот на кој Шведска се поставува во врска со поддршката на слободата на избор, заштита на…

Постот дезинформира дека присуството на „Скопје прајд“ било за пари и храна

Организаторот на настанот на кој присуствуваа и македонски политичари и претставници на дипломатијата (присутна беше амбасадорката на САД), демантира дека испраќал  пораки со покани, а исто така, не ветувал ниту финансиски надоместок и…

Мирен марш во чест на жртвите на пожарот, а не протест против Филипче и Заев

Марш за оддавање почит кон загинатите во модуларната болница во Тетово  на Фејсбук, преку медиумски напис е претставен невистинито како марш за протест кон Заев и Филипче