Browsing Tag

митинг

Бујар Османи не ги прекинува предизборните активности

Од објавените манипулативни наслови се добива впечаток дека Османи се откажува од претседателската трка, а вистината е дека поради здравствени семејни причини ги откажа предизборните активности на 16 април. Но, иако тој лично не…

Шега на Пендаровски на митинг во Делчево претставена како закана

Не станува збор за никаква закана на Пендаровски упатена до граѓаните на Делчево, како што тоа сака да го прикаже објавата што се споделува на Фејсбук. На видеото од митингот во Делчево (9:30 до 9:55 минута) може да се види дека Пендаровски…

Калзо: Лажна вест е дека на митингот на „Самоопределување“ немало косовско знаме

Во петокот на плоштадот „Скендербег“ во Приштина се одржа митинг на Движењето „Самоопределување“ (ДС) во чест на 21-годишнината од ослободувањето на Косово и 15-годишнината од формирањето на партијата. За време на митингот беа забележани…