Browsing Tag

музеј

Со монтирани фотографии се обвинуваат светски лидери дека се сатанисти

Оригиналните фотографии се од настанот кој го приреди шпанскиот премиер Педро Санчез на 29 јуни, како дел од дводневниот самит на НАТО лидерите во главниот град на Шпанија. „Ројтерс“ во живо го емитуваше настанот и тој пренос може да го…

Рускиот суд нареди затворање на групата за човекови права „Меморијал“

Врховниот суд на Русија нареди затворање на „Меморијал“, најистакнатата група за човекови права во земјата, која се занимаваше со чистките од ерата на Сталин, симболизирајќи ја пост-советската демократизација, објави Euroactiv, а пренесува …