Browsing Tag

неонацисти

Куп дезинформации за Украина во видео кое промовира мноштво проруски наративи

Контроверзната позната новинарка Лара Логан во гостување на утринска програма на американска телевизија изнесе еден куп невтемелени тврдења за војната во Украина и за руската агресија, кои речиси целосно се совпаѓаат со руските…

Видеото не е сегашно и не прикажува „група италијански патриоти“, туку неофашистички протест во 2013…

Видеото споделено во постот е од инцидент кој датира од 2013 година, a луѓето прикажани на него не се никакви италијански патриоти туку неонацистичка група. Во периодот кога се случил овој инцидент Урсула Фон Дер Лајен воопшто не беше…