Browsing Tag

патување

Остануваат уште четири дена за пријава: Обука за проверка на факти и можност за еднонеделна посета…

Преку оваа програма, најдобрите учесници ќе имаат можност за практиканство во медиумите на Метаморфозис, Мета, Порталб или Вистиномер, а двајца ќе имаат можност да поминат еднонеделна студиска посета во САД. Предавач на обуката, која ќе се…

Заев и Филипче не биле приватно во Дубаи, туку на дипломатски форум во Анталија

Не е точно дека Заев и Филипче биле во Дубаи и не патувале за приватни, туку за професионални потреби. Како што потврди и поранешниот министер Филипче за Вистиномер, станува збор за посета на дипломатски форум во Анталија, Турција каде…

Дезинформација е дека не може да излезете од земјава ако не сте вакцинирани

Според информациите објавени на сајтот на МНР, односно протоколите за С. Македонија, Владата на седница, одржана на 31 август 2021 година донесе одлука, според која еден од документите кои овозможуваат влез или излез од земјава е и…

Контраспин: Во Грција може да оди секој кој ќе се вакцинира или има имунитет на Ковид-19, за тоа не…

Нападот врз министерот за економија Крешник Бектеши од страна на пратеникот Павле Трајанов е неоснован и неумесен Пишува: Љубомир КОСТОВСКИ Најавата на грчките власти дека за граѓаните од Србија ќе биде…

Сѐ уште не се знае дали Kовид-19 вакцината ќе биде услов за патување во странство

Манипулативен пост преку насловот погрешно информира дека за да се патува надвор од земјата мора да се прими вакцина против Ковид-19. Досега не е донесена одлука, мерка, упатство или некаков акт со кој Ковид-19 вакцината  станува услов за…