Browsing Tag

плускавец

Паушални тврдења за појава на оток и плускавец по примена трета доза  вакцина 

Постот со објавена фотографија на отечена нога со плускавец, наводно, како резултат на примена трета доза од вакцината „Фајзер“ против ковид-19, е паушален и има за цел да ги изманипулира корисниците на социјалните мрежи дека споменатата…