Browsing Tag

помилување

Се повторува лагата дека убиецот на матурантот од Тетово ќе бил ослободен од Заев

Со една невидена леснотија одредени Фејсбук групи за билдање на гласачко тело врз основа на „патриотизам“ и одбрана на „национални интереси“, одвреме навреме повторуваат едни те исти манипулации за „предавството“ на една или друга политичка…

Дезинформација е дека Tрамп ги помилувал оние кои упаднаа во Конгресот

Трамп ниту ги помилува ниту им ја намали казната на оние кои упаднаа во Конгресот. Целата листа на помилувани лица може да се погледне на веб-страницата на американското министерство за правда. Таму јасно се гледа дека ниедно од…

Аболицијата на Заев нема врска со непостоечкиот член од Законот за помилување

Пратеникот Антонио Милошоски деновиве даде изјава во чии дел има невистина: Зошто е ваквиот исход на СДСМ и нивните коалициски партнери, затоа што во последен момент станаа свесни дека опозицијата нема да се однесува на начин…

Не е познато дека Мијалков и Јанкулоска официјално ја одбиле милоста на Иванов

Министерот за надворешни работи Никола Попоски, во интервју за специјалниот магазин „Зона на Конфликти“ на Дојче Веле,  одговарајќи на провокативните прашања за прислушувањето, политичката криза, аболицијата, меѓу другото,  рече:…

Иванов, сепак, прости изборен криминал

На 18 март (2016) претседателот Ѓорѓе  Иванов, одговорајќи на новинарско прашање дали  по Одлуката на Уставниот суд за укинување на Законот за изменување и дополнувања на Законот за помилување, ќе ги искористи вратените…