Browsing Tag

Прадо

Со монтирани фотографии се обвинуваат светски лидери дека се сатанисти

Оригиналните фотографии се од настанот кој го приреди шпанскиот премиер Педро Санчез на 29 јуни, како дел од дводневниот самит на НАТО лидерите во главниот град на Шпанија. „Ројтерс“ во живо го емитуваше настанот и тој пренос може да го…