Browsing Tag

правнука

Приказната за дедото од 101 година кому нема кој да му го честита роденденот е невистина

Во пост на Фејсбук се вели дека дедо Душан полни 101 година, но нема кој да му го честита, бидејќи е сам, нема никого. Па затоа ги повикува луѓето, ако сакаат, да му го честитаат роденденот: Се викам Душан. Полнам 101 година…