Browsing Tag

радикализам

Западните медиуми и американскиот Конгрес не ја величаат Вита Заверуха и таа нема титула „херој на…

Невистинито се тврди дека Заверуха е величана од Си-Ен-Ен, Би-Би-Си и од Американскиот Конгрес, како и дека ѝ била доделена титулата „херој на Украина“. Вистиномер и претходно дебанкираше тврдење во кое што невистинито се изнесе дека…