Browsing Tag

ракети

Украина повторно наклеветена за тероризам

Русија 10 години врши агресија врз Украина и уште ја клеветеше за терористичкиот напад врз салата Крокус, иако одговорноста ја презедоа исламистите, а сега ја клевети и за ракетен напад врз плажата во Севастопол на Крим, иако рускиот…

Со изменето видео на Си-ен-ен се тврди дека западните медиуми лажат

Видеото кое стана вирално на социјалните мрежи, e монтирано за да изгледа како дописничката на Си-Ен-Е и нејзиниот тим да добиваат инструкции од режисерот да направат сцената да изгледа подраматично и поавтентично за воениот конфликт.…

Со измислена изјава се велича моќта на Русија

Прашањата на меѓународната безбедност и воените теми имаат тенденција да привлечат голем интерес кај читателите, поради што често се случува одредени настани или изјави да бидат извадени од контекст, и им се даваат сензационалистички бои.…