Browsing Tag

руско детско игралиште

Молк од институциите за таблата со украинскиот град Севастопољ во „руското“ детско игралиште кај…

Повеќе од еден месец Општина Центар, Град Скопје и Министерството за надворешни работи молчат на прашањата поставени од Мета.мк за новото руско игралиште позади Универзална сала, на кое најпрво беше поставена, а потоа беше отстранета …