Browsing Tag

сатанизам

Невистина за тризабецот на грбот на Украина искористена за да се оправда руската воена инвазија

Војната во Украина не е никаква борба на сатански робови против православието. Украинците не се сатански робови, ниту грбот на Украина е поврзан со бележење сатански симболи. Војната во Украина се води поради територијални претензии на…

Марамата на Агелер е моден додаток од дизајнерот Меквин и нема врска со сатанизам

Марамата која што ја носи амбасадорката Агенер е само еден моден додаток од светски познатиот дизајнер Александар Меквин и со неа не се испраќа никаква скриена порака. Оваа марама во низа бои и варијации била забележана како ја носат голем…

Изгубени во преводот: Баленсијага не значи „Баал е крал“, модниот бренд нема никаква врска со…

Заговорнички групи на социјалните мрежи кои до своите „докази“ дошле преку Гугл транслејт, го обвинија модниот бренд Balenciaga дека го велича сатанизмот. Ваквите обвинувања ги поттикна  режисерот и продуцент со претензии за политичка…

Смртта на ќерката на Дугин злоупотребена за ширење невистини и теории на заговор

Не е вистина дека Дугин е борец против неолибералистичкиот фашизам, тој не е творец на идејата за Евроазија и БРИКС (иако е нивни поддржувач). Произволно се тврди дека убиството на ќерката на Дугин било нарачано од Џорџ Сорос и дека Сорос е…