Browsing Tag

систем

Македонија подготвува свој систем за рано предупредување за исчезнати лица – ,,Најди ме”

Системот Најди ме, за рано предупредување за исчезнати лица, во С. Македонија е најавено дека ќе биде ставен во функција наскоро, откако претходно се направени подготовки. Во Србија сличен систем беше промовиран пред месец и половина, после…

Ставен е во функција системот за водоснабдување во Кучково

Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски за локалните избори (октомври 2021г.), на кои како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ ја бараше довербата за градоначалничката функција во оваа општина, вети решавање на проблемот со водоснабдување…

Контраспин: Институциите го притиснаа Мијалков или некој се поигра и со правдата и со правната…

Премногу е чудна целата приказна со (не)бегањето на Сашо Мијалков - од скандалозното исчезнување, до неговото ноншалантно појавување пред Обвинителство облечен во црна маичка. А, чудна е и изјавата на премиерот дека тој лично координирал со…