Browsing Tag

собир

Верскиот собир во Струга прекрши низа уредби со законска сила, каде е одговорноста?

Традиционалната црковна литија што се одржа во Струга предизвика лавина на реакции од институциите и во јавноста, бидејќи стотина граѓани се собраа на струшките улици грубо прекршувајќи ги владините мерки против ширењето на вирусот…