Browsing Tag

Совет за етика

Совет за етика: „Вест“ манипулира и ја извртува вистината

Скопје, 29 март, 2016 - 12:56 (META)  Советот за етика во медиумите остро реагира на „тенденциозното известување“ на повеќе медиуми околу вчерашното обраќање на обвинителката Фатиме Фетаи на прес-конференцијата организирана од…