Browsing Tag

Спутњик

Нема војници на Бундесверот во Украина, ниту пак, има германски тенковски екипажи

Во неделата на 24 септември, германското Министерство за одбрана ја демантираше информацијата што ја пренесоа руските државни медиуми дека наводно е уништен германски тенк Леопард со екипаж од Бундесверот во воената зона во Украина.

Оружјето за измама на Кремљ: 7 работи што треба да ги знаете за РТ и Спутник

Европската унија одобри санкции против оружје за измами на Кремљ: Спутник и РТ. Нивните радиодифузни активности беа итно суспендирани во ЕУ, додека Кремљ не ја прекине агресија врз Украина и додека Русија не престане да спроведува…