Browsing Tag

валда

Македонија доби нова Влада на чело со Зоран Заев

Скопје, 1 јуни, 2017 - 0:52 (META)  - Со 62 гласа „за“, од вкупно 111 пратеници, колку што гласаа во Собранието на Република Македонија вечерва, неколку минути пред полноќ, беше избрана новата Влада на чело со премиерот Зоран…