Browsing Tag

вонземјани

Произволно се тврди дека Нил Армстронг изјавил оти видел вонземјани на Месечината

Наспроти тврдењата во постот, Дејвид Морисон научник во Виртуелниот институт за истражување на сончевиот систем, во истражувачкиот центар на НАСА уште во  2007 година изјави дека „Армстронг и другите астронаути од Аполо, не виделе докази за…

Ништо чудно не се појавило на скопското небо

Текстот што го рецензираме има за цел да манипулира со читателите, муслимански верници. Текстот со бомбастичниот наслов „СубханАлах / Во околината на Скопје, снимајќи џамија, на небото се појавува нешто чудно (ВИДЕО)“, зборува за…