Владимир Талески: Анализа на програмата 2009-2013

Градоначалникот Владимир Талески во својата предизборна програма за периодот 2009-2013 има наведено 138 проекти. Според анализата на Вистиномер, од овие проекти: 42% се неисполнети, 37,7% се исполнети, 18,1% се делумно исполнети, за 2,2% се недоследни.

Владимир Талески

Локални избори 2013

КАНДИДАТ:
ВЛАДИМИР ТАЛЕСКИ

ПЕРИОД:
2009-2013

ОПШТИНА:
БИТОЛА

 

РЕЗУЛТАТИ:

Кликни на сликата за поголема верзија
Кликни на сликата за поголема верзија

ОБРАЗЛОЖЕНИЕ:

Градоначалникот Владимир Талески во својата предизборна програма за периодот 2009-2013 има наведено 138 проекти. Според анализата на Вистиномер, од овие проекти: 42% се неисполнети, 37,7% се исполнети, 18,1% се делумно исполнети, за 2,2% се недоследни.

ПреземиПреземи ја целосната анализа на програмата 2009-2013 на градоначалникот Владимир Талески

 

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција