Владимир Талески: Приоритетни проекти за 2009-2013

Владимир Талески

Локални избори 2013

КАНДИДАТ:
ВЛАДИМИР ТАЛЕСКИ

ПЕРИОД:
2009-2013

ОБЛАСТ:
ПРИОРИТЕТИ

 

РЕЗУЛТАТИ:

Кликни на сликата за поголема верзија
Кликни на сликата за поголема верзија

ОБРАЗЛОЖЕНИЕ:

Градоначалникот Владимир Талески во својата предизборна програма за периодот 2009-2013 има наведено 10 (десет) проекти како приоритетни. Според анализата на Вистиномер, од овие 10 приоритетни проекти: 2 (две) се исполнети, 4 (четири) се делумно исполнети, а 4 (четири) се неисполнети.

Според овие бројки исполнетоста на приоритетните ветувања на градоначалникот на општина Битола се: 20% исполнето, 40% неисполнето и 40% делумно исполнето.

ПреземиПреземи ја целосната анализа од областа „Приоритети“

 

Оценето од: Марија Тегоска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција