ВМРО-ДПМНЕ: Акредитација на лабораториските и другите услуги

Ќе ги продолжиме активностите за акредитација на лабораториските и другите услуги кои ги обезбедуваат универзитетските институти. Носител: Министерството за здравство. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Започнат е процесот на акредитација на лабораториски и други услуги . На веб страницата на Институтот за акредитација на Република Македонија може да се најде листа на акредитирани лаборатории

(http://www.iarm.gov.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=69&Itemid=76&lang=mk).

Крајниот рок на овој проект е 2015 година, но поради предвремените парламентарни избори, истиот ќе биде оценет со краен рок до 1 Април 2014 година.

Линкови:

Оценето од: Наталија Пешиќ

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција