ВМРО-ДПМНЕ: Алтернативни мерки

Создавање технички услови за извршување на алтернативните мерки.

Образложение:

Спроведена е обука на 30 стручни работници од центрите за социјална работа во Република Македонија за извршување на алтернативните мерки. Управата за извршување на санкции склучи Меморандуми за соработка со јавните претпријатија кои функционираат на ниво на град Скопје во кои ќе може да се извршува алтернативната мерка општокорисна работа.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција