ВМРО-ДПМНЕ: Ангажман во мировните мисии

Ќе продолжиме со активен ангажман во мировните мисии и учество во градењето на безбедносната архитектура во светот, како што го правиме тоа во Авганистан, Босна и Херцеговина, Либан и во Косово.

Образложение:

Македонија активно учествува во повеќе мировни мисии во светот преку испраќање на припадници на АРМ во Авганистан, Ирак, Либан и Босна и Херцеговина. Ова ветување се оценува како исполнето. [Ажурирано на: 01.04.2014]

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција