ВМРО-ДПМНЕ: Археолошки локалитет Стибера – Чепигово

Проект  Стибера – Чепигово,  Прилепско, со кој се предвидуваат  работилници во античкиот град на мермерни скулптури од антички период. Стибера – чепигово е во групата на стратешки археолошки локалитети, кој ќе обезбеди богати археолошки материјали и ќе ја презентира Македонија во светски рамки – рок: 2010

Образложение:

Во текот на 2009/2010 година започнати се археолошките истражувања на локалитетите Стибера – Чепигово.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција