ВМРО-ДПМНЕ: Археолошки локалитет Стоби

Прераснување на Стоби во самостојна институција со стручен кадар што ќе се грижи за овој монументален археолошки локалитет (рок: 2010);

Образложение:

Националната Институција Стоби, со одлука на владата е основана кон крајот на 2008 година.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција