ВМРО-ДПМНЕ: Археолошки локалитети Исар и Баргала

Започнување на обемни археолошки зафати, конзервација и реставрација на локалитетот Баргала – Штип и Штипскиот Исар, со што источна Македонија ќе ја добие втората голема и атрактивна туристичка дестинација. Рок: 2011


Образложение:
Археолозите од Заводот за заштита на споменици и Музеј на град Штип почнаа со истражувањата на локалитетите „Исар“ и „Баргала“.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција