ВМРО-ДПМНЕ: Атлетски патеки

Ќе извршиме реконструкција на атлетските патеки на градските стадиони во Скопје и во Охрид. На градскиот стадион во Скопје, значаен дел од инвестицијата според најавата ќе ја безбеди Македонскиот олимписки комитет, преку Меѓународниот олимписки комитет. Рок: крајот на 2010.

Образложение:

Атлетската патека во Охрид е пуштена во употреба на 16 мај 2010 година, додека http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=61A22637B2594D40B473959256B121BD; патеката во Скопје се најавува дека ќе биде готова до крајот на оваа година http://www.mia.com.mk/default.aspx?vId=83200175&lId=1

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција