ВМРО-ДПМНЕ: Автоматизација во Фондот за пензиско и инвалидско осигурување

Комплетна автоматизација на процедурите во Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на Македонија, со новата софтверска апликација за остварување на правата и исплата на пензиските давања. На овој начин ќе се обезбеди поголема ефикасност и подобра контрола над процесите за утврдување на правата и исплата на пензиските давања во Фондот.

Образложение:

На 17 ноември 2011 година од страна на Фондот на пензиското и инвалидското осигурување на Македонија беше промовиран новиот софтвер за електронско решавање на барањата за остварување на правата од пензиското и инвалидско осигурување и исплата на пензиите. Ова ветување се оценува како исполнето. [Ажурирано на: 08.04.2014]

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција