ВМРО-ДПМНЕ: База за криминалистичко разузнавање

Ќе воспоставиме база за криминалистичко разузнавање во функција на поефикасно откривање, гонење и документирање на организираниот криминал (рок: декември 2009 година).

Образложение

Донесен е Закон за национална криминалистичко – разузнавачка база на податоци со кој што се уредува водењето на база за криминалистичко разузнавање.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција