ВМРО-ДПМНЕ: Бесплатни учебници

Обезбедување бесплатни учебници за основното образование за деца чии родители не се во можност да купат нови учебници.

Образложение:

Во учебната 2008/2009 бесплатни учебници добиле децата од социјално загрозени семејства.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција