ВМРО-ДПМНЕ: Бродска линија Охрид-Подградец

Воспоставување бродска линија Охрид-Подградец. Ќе поведеме иницијатива за воспоставување на редовна прекугранична бродска линија Охрид – Подградец со цел на зголемување на туристичките врски помеѓу Македонија и Албанија. Надлежна институција: Министерство за транспорт и врски. [Рок: 2012]

Образложение:

Бродска линија помеѓу Охрид и Подградец се уште не е воспоставена. Со оглед на тоа дека рокот за исполнување е истечен, ова ветување се оценува како неисполнето.  [Ажурирано на: 11.01.2013]

Линкови:

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција