ВМРО-ДПМНЕ: Бруто плата

Од 01.04.2009 ќе преминеме кон системот на исплата на бруто-плати, од кои потоа се плаќаат придонеси.

Образложение:

За оваа реформа медиумите на големо известуваа и покрај проблемите што на почетокот го имаа сметководителите таа успешно се спроведе.

Напомена: Државниот веб-сајт www.celaplata.mk посветен на информирање за оваа реформа не е во функција (проверено во мај 2011).

Линкови

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција