ВМРО-ДПМНЕ: Брза помош во сите здравствени домови

Интензивни подготовки се во тек за воведување интегриран систем на брза помош во сите здравствени домови. Рок: декември 2008.

Образложение:

Од информациите добиени од лицата инволвирани во здравствениот сектор и вработени во здравствените домови, проектот за интегрален систем на брза помош во сите здравствени домови се уште не е започнат.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција