ВМРО-ДПМНЕ: Центар за азил

Отворање на прифатен центар за азил, финансиски поддржан од Европската агенција за реконструкција. Со овој проект ќе извршиме целосно опремување на прифатниот центар за баратели на азил во атарот на с. Визбегово со сместувачки капацитет од 150 легла.

Образложение:

На 27 март 2009 година,  беше пуштен во употреба прифатниот центар за баратели на право на азил во село Визбегово.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција