ВМРО-ДПМНЕ: Центри за култура во Република Македонија

Санирање на сите центри за култура, со цел достоинствено презентирање на културата и збогатување на културниот живот во секој град во Република Македонија. Рок: 2010

Образложение:

Проектот за санација и реконструкција на културните центри во градовите во Р. Македонија е во својата завршна фаза.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција