ВМРО-ДПМНЕ: Часови за запознавање со основите на сообраќајната култура

Во соработка со Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот во средните училишта ќе организираме часови за запознавање со основите на сообраќајната култура за заинтересираните средношколци-идни возачи. [Рок: второ полугодие од учебната 2011 – 2012]

Образложение:

На 16 февруари 2012 година, од страна на Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот беше најавено отпочнувањето на акцијата за запознавање на средношколците со основите на сообраќајната безбедност и култура. Има информации дека акцијата е започната и на терен. [Ажурирано на: 29.03.2012]

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција