ВМРО-ДПМНЕ: Датум за претпристапни преговори со ЕУ

Добивање на датум за претпристапни преговори со ЕУ во текот на 2008 преку успешно исполнување на 8-те репери (benchmarks).

Образложение

Р. Македонија нема добиено датум за претпристапни преговори со ЕУ.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција