ВМРО-ДПМНЕ: Демаркација на границата кон Косово

Владата ќе биде посветена на навремено завршување на процесот на демаркација на границата кон Косово

Образложение:

Демаркацијата на границата е завршена на 15.10.2009.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција