ВМРО-ДПМНЕ: Договор за соработка помеѓу Република Македонија и EUROJUST

Ќе потпишеме договор за соработка помеѓу Република Македонија и EUROJUST и зајакнување на соработката во борбата против сите видови транснационален организиран криминал во 2008 година

Образложение:

Министерот за правда на Република Македонија го потпиша договорот со EUROJUST.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција