ВМРО-ДПМНЕ: Договор за соработка со ЕУ – FRONTEX

До крајот на 2008 година ќе ги завршиме преговорите за  потпишување на договор за соработка со Европската агенција за управување на оперативна соработка на надворешните граници на земјите-членки на ЕУ – FRONTEX , што има клучна улога во имплементација на концептот на интегрирано гранично управување на ЕУ.

Образложение

Потпишан Договорот за соработка меѓу МВР и Фронтекс (http://www.vlada.mk/?q=node/2951), од 19.12.2009 укинат е визниот режим за Македонија.

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција