ВМРО-ДПМНЕ: Договори за културна соработка

Ќе иницираме договори за културна соработка со другите земји заради зачувување на македонската култура, јазик и традиција во странство.

Образложение:

Потпишани се договори за културна соработка со повеќе земји, меѓу кои и Австрија, Полска, Бугарија, Франција и Чешката Република.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција