ВМРО-ДПМНЕ: Документација за фекална канализација

Изработка на техничка документација за фекална канализација за село Трубарево и Идризово, општина Гази баба. Рок: 2008 година;

Образложение:

Според член 22 од Законот за локална самоуправа Комуналните дејности се во надлежност на Општините. Поради тоа ова ветување не е во надлежност на Владата што значи дека единствено што можи да Владата да направи е само во соработка со Општините.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција