ВМРО-ДПМНЕ: Довршување на градежните работи на Затворот Куманово

Ќе ги довршиме градежните работи на Затворот Куманово во 2009 година;

Образложение:

Градежните работи на Затворот Куманово се уште не се довршени и се во тек, што е и потврдено во  Отчет на ВМРО-ДПМНЕ.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција