ВМРО-ДПМНЕ: Државна програма за превенција и репресија на корупцијата

Донесување на нова Државна програма за превенција и репресија на корупцијата и нова Државна програма за превенција и намалување на појавата на судир на интереси со акциски планови за нивна имплементација согласно со препораките од извештајот на Европската комисија. [Рок: 2011]

Образложение:

Во декември 2011 година промовирана е Државната програма за превенција и репресија на корупцијата и превенција и намалување на појавата на судир на интереси 2011-2015. Комплетната програма може да се пронајде на веб-страната на Државната комисија за спречување на корупцијата. [Ажурирано на: 10.05.2012]

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција