ВМРО-ДПМНЕ: Е-аукции за наплата на даночни долгови

За брзо и транспарентно наплатување на паричните долгови, а по спроведена контрола и постапка за утврдување на затајување на данок кон УЈП, ќе спроведеме продажба на стоки и добра преку електронски е-аукции. [Рок: декември 2011 година]

Образложение:

Системот за електронски е-аукции е создаден во дадениот рок и се користи за продажба на запленет движен/недвижен имот. Ветувањето се оценува за исполнето.

Линкови:

Оценето од: Марија Теговска


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција