ВМРО-ДПМНЕ: Е-Катастар

Воспоставување на целосен електронски катастарски информациски систем како интегриран и единствен систем во Република Македонија кој овозможува пријавување, обработка, дистрибуција и пристап до ажурни податоци од катастарот на недвижностите за целата територија на Македонија каде што граѓаните ќе можат преку Интернет да ги добијат катастарските услуги. Носител: Агенцијата за катастар на недвижности. [Рок: 2012]

Образложение:

Во јули 2012 година се завршени активностите за воведување на електронски катастарски информациски систем на целата територија на Република Македонија. Ова ветување е исполнето. [Ажурирано на: 28.09.2012]

Линкови:

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција